Jak COVID-19 wpływa na przemysł stalowy w USA?

November 30, 2020
najnowsze wiadomości o firmie Jak COVID-19 wpływa na przemysł stalowy w USA?

Koronawirus uderzył w amerykański przemysł stalowy.Jeszcze zanim obawy związane z koronawirusem uderzyły w amerykańskie firmy, przemysł metalowy i wydobywczy odczuł ból spowodowany koronawirusem po pierwszym wybuchu epidemii w Chinach.

Od łańcucha dostaw po ceny stali, jak koronawirus zmienia równanie dla amerykańskiego przemysłu stalowego?Omówimy w tym artykule.

Przemysł stalowy w USA

Amerykański przemysł stalowy odczuwał zdenerwowanie koronawirusa przed innymi amerykańskimi firmami.Śmiertelny wirus powstał w Chinach, które są największym konsumentem, producentem i eksporterem metali na świecie.Koronawirus odbił się na popycie na stal w USA.Wiodący użytkownicy końcowi, tacy jak sektor motoryzacyjny, ograniczyli produkcję.Pojawiły się również doniesienia o anulowaniu zamówień przez kupujących.W zeszłym miesiącu amerykański przemysł stalowy poprosił administrację Trumpa o uznanie go za „niezbędny” przemysł.Odkąd popyt spadł, krajowe huty ograniczyły produkcję.

Produkcja stali w USA spada

Produkcja stali w USA spadła o 12,7% rok do roku w tygodniu kończącym się 28 marca. Wskaźnik wykorzystania mocy produkcyjnych również spadł do wieloletniego minimum wynoszącego 71,6%.Nawiasem mówiąc, Departament Handlu zamierzał zwiększyć stopień wykorzystania mocy produkcyjnych przemysłu krajowego za pomocą taryf Sekcji 232.Oczywiście cła nałożone przez prezydenta Trumpa w marcu 2018 r. doprowadziły do ​​gwałtownego spadku importu stali do USA.Po spadku w 2018 i 2019 r. import gwałtownie spadł w pierwszych dwóch miesiącach 2020 r. Są to jednak wyjątkowe czasy, a spadający import niewiele znaczy dla krajowego przemysłu.

Cena akcji X spadła

Amerykańskie kontrakty terminowe na HRC (zwoje walcowane na gorąco) spadły.Obecnie są to blisko 450 dolarów za tonę.Ceny na tym poziomie były ostatnio widziane podczas załamania cen metali w latach 2015-2016.Wcześniej ceny blach gorącowalcowanych w USA testowały 400 USD za tonę podczas światowego kryzysu finansowego w 2008 roku.Warto zauważyć, że ceny stali były w dużej mierze stabilne, mimo że inne metale przemysłowe spadły na początku marca.Jednak obawy związane z koronawirusem w końcu dogoniły branżę.

US Steel Corporation (NYSE:X) znajduje się pod presją z powodu koronawirusa, spadających cen ropy naftowej i słabego bilansu.Jeszcze przed rozpoczęciem spadku cen spółka zapowiedziała zamknięcie zakładów.W tym roku kurs spółki mocno spadł.Akcje spadły również w 2018 i 2019 roku.Jeśli otoczenie cenowe nie ulegnie poprawie, możemy spodziewać się dalszych cięć mocy produkcyjnych w krajowym przemyśle stalowym.

Perspektywy amerykańskiego przemysłu stalowego

Perspektywy krótkoterminowe dla amerykańskiego przemysłu stalowego wyglądają ponuro.Jest jednak promień światła.Chiny nadal kuleją z powrotem do normalności.Jeśli normalne lub prawie normalne warunki biznesowe powrócą do Chin, pomoże to usunąć część nagromadzonych zapasów stali.Chiński rząd może również zwiększyć inwestycje w infrastrukturę, aby wesprzeć słabnącą gospodarkę.Kilka innych krajów może przyjrzeć się inwestycjom infrastrukturalnym, a także innym środkom fiskalnym, aby wesprzeć swoje gospodarki.

Prezydent Trump

Przemysł metalowy i wydobywczy również skorzystałyby na złagodzeniu fiskalnym i monetarnym, które było konieczne z powodu koronawirusa.Niższe stopy procentowe wspierają popyt na mieszkania i motoryzację – dwóch największych użytkowników końcowych stali.Akomodacyjna polityka fiskalna i monetarna pomogłaby podnieść popyt po ustąpieniu obaw związanych z koronawirusem.Prezydent Trump wezwał również do stymulacji 2 bilionów dolarów dla sektora infrastruktury.Wdrożenie bodźca spowodowałoby wzrost popytu na metale w USA.Przeczytaj US Steel, Coronavirus i Undoing Taryfy Trumpa, aby dowiedzieć się więcej.